Od příští sezóny v nové lize

Generálnímu manažerovi klubu se včera v nočních hodinách podařilo vyjednat s Fotbalovou asociací Hattricku přeložení do nové soutěže. Jablonec si tak od příští sezóny zahraje ligu VI.799.

Wardin se pro tento krok rozhodl kvůli velkému počtu týmů bez manažera, které působily v naší dosavadní soutěži. V lize V.754, v níž jablonečtí Eagles strávili celkem 12 sezón, bylo letos již pět z osmi týmů řízeno boty.

„Museli bychom čekat vždy několik kol na atraktivnější soupeře. V 799. divizi, která bude mnohem vyrovnanější, se potkáme hned se šesti živými manažery. Věříme, že zároveň přivedou do Kelme Areny více diváků,“ vysvětluje.

Podle wardina by měl tým, který získal v posledních třech sezónách dva ligové tituly, častěji vyprodávat stadion. Přiznává, že jeho rozhodnutí přestoupit do jiné divize v rámci VI. ligy uspíšila také porážka v kvalifikaci. Jablonečtí fotbalisté v ní podlehli týmu FC Vraclav na penalty 3:4.

„Měli jsme vynikající sezónu – ztratili jsme jen 3 body ze 42 možných. Ale stejně jako v sezóně 43 nás zastavil kvalifikační zápas. Navíc takhle smolný mač jako ten sobotní nepamatuji. Třeba nám změna soutěže přinese štěstí i v budoucích losech do kvalifikace,“ dodává.

Odchod Jablonce z ligy VI.754 pravděpodobně pomůže k postupu jeho největšímu soupeři, Marse Karviná, která vstupuje do nové sezóny s novým názvem The Blues Chelsea FC London.

Níže můžete přidat komentář, nebo trackback z vašich webových stránek.

Přidat komentář


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat